Edukacja

Zdjęcia z wycieczki do Muzeum Łowiectwa w Warszawie.

Zdjęcia pochodzą z wycieczki do Krakowa. Przelot samolotem. We współpracy z ZO PZŁ Kraków zorganizowano zajęcia przyrodniczo - łowieckie. Prowadzenie przez Dianę Joannę Murzyn.

Ogólnopolska akcja myśliwych "Myśliwska Paczka". Obdarowani to Dom Pomocy Społecznej w Grazymach.

Zdjęcia dotyczą Targów łowieckich w Ostródzie. Coroczna akcja myśliwska.

Zdjęcia dotyczą współpracy z KŁ Kaczor w Ketrzynie. Wyjazd na zajęcia przyrodniczo - łowieckie połączone wraz z wyjściem w teren koła łowieckiego

Zdjęcia dotyczą wspólnej ogólnopolskiej akcji zbierania zakrętek na rzecz potrzebujących dzieci.

Zdjęcia dotyczą wykonywanie kartek świątecznych i pisanie życzeń dla wszystkich członków KŁ Kudypy.

KŁ Kudypy dba o przyrodę ! Akcja „Stop Leśnym Kidnaperom” W kwietniu 2023r w SP w Biesalu zostały przeprowadzone ciekawe zajęcia przyrodniczo – łowieckie „Stop leśnym kidnaperom”. Głównym celem zajęć było zwiększenie świadomości, by nie dotykać i nie zabierać z lasu dzikich zwierząt. Maj i czerwiec to w lesie czas narodzin saren, jeleni i łosi oraz innych zwierząt. Podczas lekcji teoretycznej dzieci poznały środowisko życia wybranych dzikich zwierząt, dowiedziały się o ich naturalnych zachowaniach, potrzebach i więziach społecznych.

KŁ Kudypy dba o przyrodę ! Akcja „STOP wypalaniu traw” Już od wielu lat wiosna to okres, w którym wyraźnie wzrasta liczba pożarów łąk i nieużytków. Spowodowane jest to niestety wypalaniem suchych traw. Na przełomie kwietnia i maja w SP w Biesalu zostały przeprowadzone zajęcia przyrodniczo – łowieckie pt. Akcja edukacyjna „STOP wypalaniu traw”. Głównym celem zajęć było podniesienie świadomości dzieci i młodzieży naszej szkoły na temat zagrożeń, jakie niesie za sobą wypalanie traw.

W ramach akcji „Wiosenne lęgi” zorganizowanej przez Zarząd Okręgowy PZŁ w Olsztynie, Szkoła Podstawowa w Biesalu otrzymała budki lęgowe do samodzielnego montażu. Z wielkim zapałem i przy pomocy pana konserwatora uczniowie klasy pierwszej i czwartej poradzili sobie ze składaniem budek. Przy okazji wielkiego majsterkowania uczniowie obejrzeli film edukacyjny pt. „Jak pomagać ptakom?”. Inicjatywa wywieszania budek lęgowych, może być przygodą dla dzieci i osób im towarzyszących, ale także kształtuje w dzieciach pozytywną postawę wobec ptaków i innych zwierząt. M. Gromacka, K. Jarczyk